Ar gaunate pakankamai Saulės šviesos?

Saulės galią patvirtinančių faktų tikrai netrūksta. Šis dangaus kūnas išlaiko mūsų planetų sistemą, teikia šilumos, kuri būtina visiems gyviems padarams, ir skleidžia nuostabią šviesą, atveriančią mūsų akims Žemės stebuklus. Be jos mūsų tiesiog nebūtų.

Visgi nepaisant visos Saulės didybės, nesunku pamiršti, kad ji nepaprastai naudinga ne tik Žemei, bet ir visiems joje gyvenantiems žmonėms.

Energingi, laimingi ir gerai pailsėję

Natūrali šviesa tiesiogiai veikia mūsų savijautą, darbo našumą ir bendrą pasitenkinimo jausmą. Jeigu ji dažnai jus nušvies, būsite pozityviau nusiteikę, patirsite mažiau streso, geriau miegosite naktimis ir apskritai geriau jausitės.

Saulės spinduliai skatina mūsų smegenis gaminti serotoniną – hormoną, kuris ne tik gerina nuotaiką, bet ir malšina skausmą, taigi veikiami pakankamo kiekio dienos šviesos jūs jaučiatės energingesni ir labiau pailsėję. Kas gali dėl to skųstis?

Dirbtinis apšvietimas? Jo privalumai kur kas mažesni.

Ne paslaptis, kad labiau mėgstame būti natūraliai apšviestoje aplinkoje, o ne ten, kur su tamsa kovoja tik elektriniai šviesos šaltiniai. Dirbtinė šviesa nė iš tolo neprilygsta natūraliai šviesai, kalbant apie apšvietimo kokybę ir teigiamą poveikį žmogui. Portale „Psychology Today“* paskelbtame straipsnyje teigiama, jog yra pakankamai patikimų įrodymų, kad tam tikras dirbtinis apšvietimas gali kelti stresą ar sutrikdyti miegą.* Ne toks jau geras.

Ar gaunate pakankamai Saulės šviesos?

Kaip natūralią šviesą nukreipti į patalpą?

Tai padaryti jums padės pažangiausios apšvietimo natūralia šviesa sistemos, kuriose naudojami vamzdiniai reflektoriai – jos nukreipia saulės spindulius į tokias jūsų namų patalpas, kurių paprastai nepasiekia natūrali šviesa.

Apšvietimo natūralia šviesa sistemos su vamzdiniais reflektoriais leis jums mėgautis nuostabia dienos šviesa be jokių sudėtingų namo konstrukcijos pakeitimų ar stoge žiojėjančių skylių.

Jų veikimo principas labai paprastas – ant namo stogo įtaisytas kupolas visą dieną gaudo saulės šviesą ir nukreipia ją į vidų vamzdiniais reflektoriais, pagamintais iš geriausiai pasaulyje šviesą atspindinčios medžiagos, o šviestuvai šią nuostabią natūralią šviesą išsklaido po namus.

Inside the tube is an integrated solar-electric system that collects energy by day to power a soft nightlight after dark, leaving you with gorgeous, diffused natural light during the day and a moon-like glow at night. It emits just enough light to avoid nighttime tripping hazards such as sleeping dogs and stray toys.

Vamzdinio reflektoriaus viduje integruota saulės baterija, kuri visą dieną kaupia saulės energiją, o sutemus nukreipia ją neryškiam naktiniam šviestuvui maitinti. Taigi dieną galite mėgautis išsklaidyta natūralia šviesa, o naktį – mėnulio šviesą primenančiu švytėjimu. Jis skleidžia tik tiek šviesos, kad naktį nesukluptumėte užkliuvę už miegančio šuns ar išmėtytų žaislų.

Jeigu norite užlieti savo būstą natūralia šviesa, skambinkite vietiniam „Solatube Premier“ prekybos atstovui ir susitarkite dėl nemokamos konsultacijos jūsų namuose. „Solatube Premier“ prekybos atstovai yra kvalifikuoti ir atestuoti būsto apšvietimo specialistai. Jie gali įvertinti jūsų poreikius, pasiūlyti individualiai pritaikytą sprendimą ir sumontuoti naująją apšvietimo natūralia šviesa sistemą vos per dvi valandas.

* Dunckley, Victoria L., M.D. Why CFLs Aren’t Such a Bright Idea.Psychology Today. September 2014.

www.psychologytoday.com